Oferta
Konsultacja psychologiczna
Jest to pierwsze spotkanie z psychologiem/psychoterapeutą mające na celu rozpoznanie trudności zgłaszającej się osoby lub osób i wybranie najkorzystniejszej formy pomocy. Konsultacje są często wstępem do psychoterapii, poradnictwa psychologicznego lub wychowawczego.
W przypadku konsultacji psychologicznej dotyczącej młodzieży lub dzieci na pierwsze spotkanie zapraszani są również rodzice/opiekunowie prawni.
Konsultacje psychologiczne dorosłych prowadzone są stacjonarnie lub w formie ONLINE. Instrukcja do skorzystania z formy ONLINE zamieszczona jest poniżej.
Psychoterapia indywidualna dorosłych
Pomaga sprostać wyzwaniom, trudnościom i/lub chorobą, które stoją na drodze do satysfakcjonującego życia. Warto skorzystać z pomocy, gdy problemy wpływają na samopoczucie, zadowolenie oraz funkcjonowanie w pracy i w domu.
Spotkania odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu.
Psychoterapia indywidualna dorosłych prowadzona jest stacjonarnie lub w formie ONLINE. Instrukcja do skorzystania z formy ONLINE zamieszczona jest poniżej.
Psychoterapia par / małżeństw
Są to spotkania partnerów / małżonków z psychoterapeutą, których celem jest rozwiązywanie istniejących problemów, kryzysów, poprawa komunikacji, wzajemnych relacji i jakości wspólnego życia. Czasami jest to forma pracy istotna w sytuacji podejmowania decyzji o zakończeniu lub utrzymaniu związku.
Spotkania odbywają się zazwyczaj raz na dwa tygodnie.
Psychoterapia dzieci i młodzieży
Jest poprzedzona spotkaniem lub spotkaniami konsultacyjnym, na które zapraszam również rodziców/opiekunów prawnych. Zakres planowanej pomocy terapeutycznej, metody i forma pracy są następnie omawiane na konsultacji z młodzieżą i rodzicami. Dobór metod pracy jest dostosowany do zdiagnozowanego problemu oraz indywidualnych możliwości klienta i jego rodziny. Cykliczna psychoterapia indywidualna z młodzieżą lub dziećmi może być wspierana konsultacjami rodzinnymi, tzn. wspólnymi spotkaniami psychoterapeuty z klientem i jego rodzicami.
Spotkania odbywają się raz w tygodniu.
Psychoterapia rodzinna
Są to spotkania całego systemu rodzinnego z psychoterapeutą. Celem psychoterapii jest rozwiązywanie istniejących problemów, trudności lub różnego rodzaju kryzysów, zaburzeń pojawiających się w życiu rodziny lub u dziecka czy nastolatka wychowującego się w tej rodzinie oraz praca nad ich rozwiązaniem. Jest to szczególnie zalecana forma psychoterapii w przypadku trudności lub zaburzeń w funkcjonowaniu dzieci i młodzieży.
Spotkania odbywają się zazwyczaj co dwa tygodnie.
Poradnictwo psychologiczne dla rodziców
Jest to jedno do kilku spotkań skoncentrowane na uzyskaniu konkretnych porad odnośnie problemu wnoszonego przez rodzica. Poradnictwo może być, w uzasadnionych przypadkach, poprzedzone wizytą diagnostyczną z udziałem dziecka (analiza dostarczonej dokumentacji, wywiad psychologiczny, obserwacja dziecka, badanie testami psychologicznymi). Ten rodzaj pomocy pomaga rodzicom:
- Tworzyć dobre relacje z dzieckiem
- Nabrać pewności siebie w roli rodzica
- Poznać rożne metody wychowawcze i ich skutki krótko- i długotrwałe
- Wspierać samodzielność dziecka
- Wspierać dziecko w kształtowaniu dobrych nawyków oraz pozytywnej samooceny
- i wiele innych.
Badania psychologiczne
Wykonywane są w celu określenia specyfiki funkcjonowania psychicznego, emocjonalnego, społecznego człowieka. Służą zdiagnozowaniu istniejących trudności czy zaburzeń oraz określeniu udziału czynników psychologicznych, środowiskowych lub organicznych w genezie i podtrzymywaniu istniejących trudności, a także nakreślenia sposób ich rozwiązywania.
Diagnoza psychologiczna przeprowadzana jest za pomocą m. in. wywiadu psychologicznego, obserwacji, testów psychologicznych i analizy dokumentacji.
Zajmuję się diagnostyką w zakresie:
– trudności w funkcjonowaniu emocjonalno-wychowawczym dzieci i młodzieży
– trudności zdrowia psychicznego tj. zaburzenia osobowości, zaburzenia lekowe i depresyjne itp.
– niezgodności płci / dysforii płciowej na potrzeby procesu tranzycji, z uwzględnieniem najnowszych standardów oraz w duchu szacunku dla różnorodności jaką spotykamy na spektrum płci i seksualności (opiniowanie).
Szkolenia i warsztaty
Oferuję szkolenia i warsztaty ,,szyte na miarę” do potrzeb klienta oraz gotowe pakiety zamkniętej formy warsztatowo-szkoleniowej z zakresu:
- przeciwdziałanie wypaleniu zawodowego
- radzenie sobie ze stresem
- integracja zespołu pracowniczego
- praca z trudnym klientem
- komunikacja i asertywność
- współpraca na linii rodzice – nauczyciele
- kształtowanie wizerunku ONLINE i cyberprzemoc
- funkcjonowanie dziecka w sytuacji rozwodu rodziców
- możliwości, potrzeby i sposoby funkcjonowania dzieci i młodzieży na różnych etapach rozwoju
- metody wychowawcze
- kształtowanie samodzielności u dzieci
- nadużywanie i uzależnienie od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych
- uzależnienia behawioralne dzieci, młodzieży i dorosłych (np. fonoholizm, uzależnienie od Internetu, gier, zakupów, hazardu)
- różnorodność w miejscu pracy
- dla osób transpłciowych i niebinarnych.
Szkolenia i warsztaty “szyte na miarę” są odpowiedzią na konkretne problemy i wyzwania klienta, z którymi spotyka się na co dzień. Odpowiadam na potrzeby w obszarze psychologii i profilaktyki, zdrowia psychicznego, uzależnień, umiejętności społecznych, radzenia sobie zez stresem i innych. Zakres ustalany jest w oparciu o analizę potrzeb i pożądane cele oraz efekty. Tego typu forma daje możliwość pracy, podnoszenia świadomości i zmian na podstawie rzeczywistych case’ów ze środowiska klienta. Przekłada się to na możliwość bezpośredniego wykorzystania pozyskanej wiedzy w działaniu.
Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny lub e-mail: pichla.barbara@gmail.com.
Konsultacja / Psychoterapia indywidualna ONLINE dla osób pełnoletnich
Jak umówić się na KONSULTACJĘ / PSYCHOTERAPIĘ ON-LINE, czyli instrukcja krok po kroku:
Krok 1: Umów spotkanie – zadzwoń / wyślij wiadomość pod numer 511-195-050 lub mail. Możesz też skorzystać z opcji umówienia spotkania za pomocą formularza na stronie. Nie zapomnij zaznaczyć, że będzie to wizyta online.
Krok 2: Po umówieniu terminu spotkania należy dokonać wpłaty (minimum 24h przed umówionym spotkaniem) za pomocą BLIK na numer telefonu 511-195-050 lub przelewem na konto 40 1020 3017 0000 2102 0149 7973. Brak opłaty za spotkanie na 24h przed jego rozpoczęciem jest równoznaczne z rezygnacją z wizyty online.
Ważne: Może się też zdarzyć, że pojawia się potrzeba szybkiej konsultacji (np. tego samego dnia). W tej sytuacji konieczne są indywidualne ustalenia telefoniczne.
Krok 4: Pobierz i zainstaluj komunikator SKYPE. Upewnij się, że pamiętasz swoje dane do logowania. Sprawdź połączenie internetowe i sprzęt (zwłaszcza mikrofon i kamerę).
Krok 5: Znajdź mnie na Skype. Mój nick to: live:pichla.barbara
Zachęcam również do zapoznania się z tym jak mój gabinet przetwarza dane – informacje w zakładce REGULAMINY.
Krok 6: W umówionym terminie wykonaj połączenie video na SKYPE.
Ważne: Jeśli z jakiegoś powodu umówiony termin spotkania już Ci nie pasuje, proszę postaraj się o tym uprzedzić z 24 godzinnym wyprzedzeniem. Ustalimy wtedy inny termin. Odwołanie sesji po tym terminie lub nie odwołanie jej spowoduje, że opłata przepadnie.